Wydawca R.LEWANDOWSKI.
Ekspedycya główna w Kantorze Wydawcy.
kontakt@andriolli.pl
Tel. 605035774


ROK IV JÓZEFÓW ISSN 2081-0830
ANDRIOLLÓWKA » Nr 101_ 26.05.2013 »

Ogród "Willa Benkówka"OGRÓD "WILLA BENKÓWKA" - Letnisko w Józefowie.
W 1896 r. Wilhelm Benke zbudował willę w Świdrach Małych (przy późniejszej ul. Środkowej - obecnie przy ul. 3 Maja 100 w Józefowie). W latach międzywojennych posiadłość obejmowała sześć domów letnisko-wych, w których zamieszkiwała rodzina oraz sezonowo goście podczas letniego wypoczynku. "Willa Benkówka" jest świadkiem ponad 100 letniej tradycji letniskowej w Józefowie.
W imieniu gospodarzy, Fundacji Andriollego oraz Grupy ŚwiderMania zapraszamy na inaugu-rację i prezentację projektu Spacerkiem po letniskach. Kraina świdermajerów, czyli ukryte piękno dziedzictwa Andriollego.
W ramach projektu powstaje aplikacja będąca nowo-czesną wersją przewodnika po naszych okolicach. Pobranie wersji testowej umożliwia za-mieszczony obok kod obrazkowy.
Zapraszamy także na józefowską premierę gry plan-szowej "Letnisko" (Gry Leonardo, magazyn historyczny "Mówią Wieki", Wydawnictwo Świ-dermajer). Organizatorami Ogrodu "Willa Benkówka" są Małgorzata i Janusz Korwin-Mikke. Partnerem ogrodu jest agencja reklamowa RedWhite Advertising z Józefowa.
Małgorzata Korwin-Mikke


WARSZAWA - JÓZEFÓW - OTWOCK
Aplikacja Spacerkiem po letniskach. Kraina świdermajerów, czyli ukryte piękno dziedzictwa Andriollego to propozycja nowoczesnej wersji przewodnika turystycznego umożliwiająca zapoznanie się z historią podwarszawskich letnisk linii otwoc-kiej.
Zawartość merytoryczna przewodnika nawiązuje do publikacji Kronenberg, Andriolli i wilegiatura, czyli podwarszawskie letniska linii otwockiej autorstwa Roberta Lewandow-skiego.
Program dostępny będzie dla posiadaczy telefonów komórkowych (smartfonów) oraz tabletów z zainstalowanym systemem operacyjnym Android. Program wykorzystuje technologię augmented reality (rzeczywistości rozszerzonej) polegającą na łączeniu obrazu rzeczywistego z generowanym przez smartfon. Na obraz z kamery w telefonie nakładane będą zdjęcia historyczne. W aplikacji wykorzystane zostanie także pozycjonowanie GPS - użyt-kownik prowadzony będzie wyznaczonym szlakiem, a w miejscach przystanków zapozna się z informacjami opisującymi dany punkt.
Aplikacja zawierać będzie trzy trasy space-rów po dawnych podwarszawskich Letniskach Falenickich (Anin, Międzylesie, Radość, Zbój-na Góra, Miedzeszyn, Falenica, Michalin, Emilianów, Józefów, Świder) i Uzdrowisku Otwock, czyli w obrębie dzisiejszej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawa, miasta Józefów oraz miasta Otwock. Wszystkie informacje dostępne będą w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.
Aplikacja powstaje w ramach współpracy Fundacji Andriollego i Grupy ŚwiderMania. Jej autorem jest Rafał Fijałkowski.
Wersja demonstracyjna aplikacji, której premiera odbędzie się jesienią 2013 roku, została przygotowana z okazji Festiwalu Otwarte Ogrody w Józefowie. W celu jej pobrania należy zeskanować załączony kod obraz-kowy.
Spacerkiem po letniskach. Kraina świdermajerów, czyli ukryte piękno dziedzictwa Andriollego to edukacja i świetna zabawa połączona z najnowszą technologią. Użytkownik ma okazję odbycia podróży w czasie i przestrzeni, zobaczenia nieistniejących miejsc, budyn-ków i jego mieszkańców. Program dedykowany jest wszystkim osobom zainteresowanym historią miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej Warszawa-Otwock. Wirtualny prze-wodnik może być także doskonałym urozmaiceniem lekcji historii prowadzonych w tere-nie.

Rafał Fijałkowski
Grupa ŚwiderMania
Ściągnij wersję w PDF.
www.andriolli.pl
www.swidermajer.pl

Copyright by Robert Lewandowski © 2006
Andriollówka ®

Utrzymanie strony www józefów - Agencja Cirrus