Wydawca R.LEWANDOWSKI.
Ekspedycya główna w Kantorze Wydawcy.
kontakt@andriolli.pl
Tel. 605035774


ROK IV JÓZEFÓW ISSN 2081-0830
ANDRIOLLÓWKA » Nr 82_ 13.09.2012 »

Targi Książki Historycznej w KrakowieKRAKÓW
Rodzina Targów Książki w Krakowie stale się powiększa. Do organizowanych od 15 lat przez Targi w Krakowie - największych w Polsce Targów Książki oraz 2. Targów Książki dla Dzieci dołą-czyły Targi Książki Historycznej. Targom towarzyszyć będą wyjątkowe dla miłośników historii wydarze-nia - II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski (13-15.09.2012), który zgromadzi w Krakowie około trzystu referentów i panelistów z całego świata, zajmujących się dziejami Polski i Europy Środ-kowej.
Targi Książki Historycznej to święto książki historycznej przygotowane z myślą o history-kach, miłośnikach oraz pasjonatach historii. Są one okazją, by uzupełnić historyczną biblioteczkę, zaopatrzyć się w brakujące pozycje oraz spotkać się z autorami, których na co dzień nie mielibyśmy okazji poznać.
Targi Książki Historycznej zgromadzą wydawnictwa, oficyny wydawnicze i naukowe, muzea oraz instytucje posiadające w swojej ofercie książki o tematyce historycznej. Podczas Targów będzie można również kupić specjalistyczne publikacje, niszowe teksty poświęcone historii, magazyny historyczne, reprinty oraz grafiki.

Termin: 13-14 września (czw.-pt.) 9.00-18.00, 15 września (sobota) 9.00-15.00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków

Targi mają charakter otwarty dla publiczności - wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie towarzyszy Kongresowi, który organizowany jest co pięć lat.
Paulina Pietrzykowska-Rak
Komisarz Targów, www.historia.targi.krakow.pl

WYDAWNICTWO ŚWIDERMAJER
Podczas Targów Książ-ki Historycznej w Krakowie, Wydawnictwo Świdermajer przedstawi publikacje na temat życia i twór-czości E.M. Andriollego, nadświdrzańskiej architektury powszechnie znanej jako "świdermajer", historii wilegiatur oraz podwarszawskich letnisk z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto na stoisku Wydawnictwa Świdermajer nowości wydawnicze zaprezentują: Muzeum Ziemi Mińskiej, Muzeum VII Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego, Muzeum E.M. Andriollego z Józefowa oraz Wydawnictwo O-Kratkoje z Rosji.
Podczas Targów Książki Historycznej w Krakowie, Wydawnictwo Świdermajer gościć będzie Wiktora Cygana autora Słownika biograficznego oficerów Legionów Polskich i książek o tematyce historyczno-wojskowej, a także Roberta Lewandowskiego autora książek: Twórcy stylu świ-dermajer oraz Kronenberg, Andriolli i wilegiatura, czyli podwarszawskie letniska linii otwockiej. Więcej szczegółów na: www.historia.targi.krakow.pl
Paweł Grądziel
www.swidermajer.pl


Ściągnij wersję w PDF.
www.andriolli.pl
www.swidermajer.pl

Copyright by Robert Lewandowski © 2006
Andriollówka ®

Utrzymanie strony www józefów - Agencja Cirrus