Wydawca R.LEWANDOWSKI.
Ekspedycya główna w Kantorze Wydawcy.
kontakt@andriolli.pl
Tel. 605035774


ROK IV JÓZEFÓW ISSN 2081-0830
ANDRIOLLÓWKA » Nr 89_ 30.11.2012 »

Zaczarowane domy AndriollegoWARSZAWA WAWER. "Zaczarowane domy Andriollego" to projekt artystyczno-edukacyjny, organi-zowany przez Klub Kultury Zastów przy współpracy z Biblioteką Publiczną i Zakładem Gospodarowa-nia Nieruchomościami w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Projekt realizowany jest w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, dofinansowany przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Istotnym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat unikatowej drewnianej architektury i stylu nadświdrzańskiego.

Kalendarium pro-jektu:
23 września - inauguracja projektu, przed seansem w Kinie Letnim prezentacja krótkiego filmu promującego projekt połączona z zaproszeniem uczestników do udziału w kolejnych wydarze-niach.
16 listopada - w "Galerii na płocie" przed Klubem Kultury Zastów plenerowa wystawa foto-grafii wawerskiej architektury drewnianej pt. "Zaczarowane domy Andriollego". Elwiro Michał Andriolli (1836-1893), dziewiętnastowieczny artysta, malarz i rysownik swoimi działaniami zapoczątkował w architekturze istnienie stylu nadświdrzańskiego - dziś powszechnie znanego jako "świdermajer". Styl współcześnie jest rozpoznawany i stanowi inspirację dla wielu architektów.
1 grudnia - impreza "Zaczarowane domy Andriollego" we wnętrzach drewnianego domu w stylu "świdermajer". Goście już po przekroczeniu progu budynku "poczują klimat" miejsca, poznają tajemnice drewnianej zabudowy. W tym dniu zostaną przygotowane różnorodne działania m.in.: pokaz i warsztat snycerski, zostaną zaprezentowane publikacje poświęcone drewnianej architekturze, odbędą się warsztaty architektonicz-ne. Będzie można obejrzeć galerię prac nagrodzonych w Konkursie Malarskim "Cacka, jakich Warsza-wa jeszcze nigdy nie widziała", jak również ułożyć puzzle z fotografiami architektury w stylu nadświ-drzańskim przygotowane specjalnie na potrzeby projektu. Kolejne atrakcje to: wystawa fotografii "An-driolli w obiektywie", wystawa "Kronenberg, Andriolli i wilegiatura, czyli podwarszawskie letniska linii otwockiej", a o godzinie 17:00 wysłuchamy pieśni i arii w wykonaniu Mileny Dudkowskiej, so-pran.
14 grudnia - zakończenie projektu.
Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas dzia-łania uwrażliwią mieszkańców na nieznane i często pomijane dziedzictwo lokalne, zachęcą wszystkich do odszukania zabytków w Wawrze.
Poznaj historię swojej okolicy i przenieś się w klimaty z XIX wieku. Dnia 01.12.2012 r. zapraszamy w godzinach 12.00 -18.00 na imprezę artystyczno-edukacyjną pn. "Zaczarowane domy Andriollego", Warszawa ul. Przewodowa 139.
Klub Kultury Za-stów

Organizator: Klub Kultury Zastów. Współpraca: Biblioteka Publiczna i Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dziel-nicy Wawer m. st. Warszawy oraz Zarząd Transportu Miejskiego. Patronat: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Warszawski, Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie.

WARSZTAT SNYCERSKI. Mateusz Niwiński z Wiązowny zawodowo zajmuje się stolarstwem. Prowa-dzi również zajęcia warsztatowe z dziećmi i młodzieżą. Oprócz remontów starych drewnianych domów wykonuje również nowe architektoniczne detale dla budynków w stylu świdermajer.
Ściągnij wersję w PDF.
www.andriolli.pl
www.swidermajer.pl

Copyright by Robert Lewandowski © 2006
Andriollówka ®

Utrzymanie strony www józefów - Agencja Cirrus