Wydawca R.LEWANDOWSKI.
Ekspedycya główna w Kantorze Wydawcy.
kontakt@andriolli.pl
Tel. 605035774


ROK IV JÓZEFÓW ISSN 2081-0830
ANDRIOLLÓWKA » Nr 95_ 25.04.2013 »

Klub podróżnikówWARSZAWA

Dnia 25.04.2013 w Sali Wystawowej Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury (RONiK) w Warszawie przy ul. Belwederskiej 25, w ramach klubu podróżników po Rosji odbyło się spotkanie z Robertem Lewandowskim.
Robert Lewandowski pasjonuje się życiem i twórczością ilustratora Elwiro Michała Andriollego (1836-1893). Jest również założycielem biograficznego Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie.
Autor licznych fotografii, które mogliśmy obejrzeć podczas tego spotkania, opowiadał zebranym o życiu i twórczości Andriollego podczas pobytu artysty w Wiatce i okolicach, a także o swoich rosyjskich podróżach śladami Andriollego, które zrealizował wraz z synem Gabrielem.
Miasto Wiatka – dokąd w 1868 r. za udział w powstaniu styczniowym został zesłany Andriolli, to dzisiejsze miasto Kirow położone w europejskiej części Rosji nad rzeką Wiatką. Miasto jest stolicą obwodu kirowskiego, liczy około 470 tys. mieszkańców. Miasta Sowietsk (dawniej Kukarka) oraz Słobodskoj, gdzie przebywał również Andriolli znajdują się w obwodzie kirowskim.

Julia Larszyna
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

¦ci±gnij wersję w PDF.
www.andriolli.pl
www.swidermajer.pl

Copyright by Robert Lewandowski © 2006
Andriollówka ®

Utrzymanie strony www józefów - Agencja Cirrus